Krásná příroda v podhůří Šumavy, ve které se naše zahradnictví nachází, nabízí bezpočet procházek, sportovních nebo kulturních aktivit. V této sekci vám pro inspiraci přinášíme několik nápadů na výlety, které jsou v našem sousedství. Můžete tak strávit krásný den v přírodě spojený s návštěvou našeho botanického zahradnictví.

 


Vodní mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Nedaleký vodní mlýn Hoslovice je jedinečnou ukázkou lidové architektury a nejstarším dochovaným mlýnem v ČR. Je otevřen pro veřejnost od dubna do října. Více informací naleznete na webových stránkách této technické památky -odkaz. Nachází se necelé 4 km od našeho zahradnictví.


Golf Škudra

Golf Škudra

Strávit příjemný den obklopeni krásnou krajinou můžete také na malém, ale přátelském golfovém hřišti ve vesnici Škudra, která se nachází necelé 2 km od našeho zahradnictví. Podrobnosti o golfovém hřisti a kontakt na majitele naleznete na webových stránkách - odkaz.


Kalvárie nad Česticemi

Kalvárie nad Česticemi

V malebném městysu Čestice, který je od našeho zahradnictví vzdálený necelých 10 km, se nachází hned několik pozoruhodností. Kromě barokního zámku a kostela Stětí Jana Křtitele se na kopci nad Česticemi nachází Kalvarie, která svoji dnešní podobu získala kolem roku 1820. Z nedaleké rozhledny je také krásný výhled do okolí. Oficiální stránky městyse: odkaz.


Hrad Rabí

Hrad Rabí

Státní hrad Rabí je nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách. Nejstarší části pocházejí ze 13. století, během následujících dvou století byl hrad opevněn tak, že se stal jedním z nejnedobytnějších v zemi. Možná i to byl důvod, proč husité dlouho hrad dobýt nemohli a traduje se, že jejich tehdejší velitel, Jan Žižka, právě zde přisel o jedno oko. Více o historii hradu se dozvíte na tomto odkazu. Zřícenina je od našeho zahradnictví vzdálena necelých 20 km a je otevřena mimo pondělky od dubna do října.


Hrad Kašperk

Hrad Kašperk

Na jednom ze šumavských kopců, vzdáleném asi 20 km od našeho zahradnictví, je dominantou hrad Kašperk. Královský hrad založený samotným Karlem IV ve 14. století byl důležitým obraným bodem pro obchodní stezky a těžbu zlata. Od konce 16. století však už hrad podobně důležitou roli neměl, na začátku 17. století byl, již částečně zpustlý, hrad prodán městu Kašperské hory, v jehož majetku je dodnes. Kromě krásného výhledu se zde můžete dozvědět i něco o historii a místních strašidlech. Pro více informací a otevírací dobu poslouží následující odkaz.