Zahradnictví je umístěno v malebné krajině jižně od Strakonic v přírodním areálu v intravilánu vesnice Zvotoky na prostoru zahrad tří usedlostí. S pěstováním několika málo druhů alpinek jsme začali v roce 1996, když se Tomáš Reichl chystal do důchodu. Zahradnictví v tomto roce založil spolu se svým synem, vyučeným zahradníkem. Měli jsme výhodu, že jsme v místní vesnici získali velmi šikovné spolupracovnice, ze kterých se staly v průběhu let doslova zahradnické odbornice.

Postupně jsme usilovnou prací bez jakýchkoliv úvěrů zahradnický areál rozšiřovali. I přes nepřízeň osudu a přírody jsme přežili. V roce 2006 nám sníh prolomil střechu stodoly – našeho základního pracoviště a následující rok oheň zničil velkou kůlnu se zásobami materiálu. Nakonec vše dobře dopadlo, stodola má novou průhlednou střechu a v areálu bývalé kůlny vzniklo krásné vstupní prostranství včetně nových skalek. Postupně modernizujeme i technické vybavení.

Každým rokem rozšiřujeme sortiment a s narůstajícím počtem zákazníků i výrobu. V současné době produkce činí řádově 100.000 ks rostlin. Sortiment udržujeme ve výši kolem 150 druhů. Ačkoliv naší hlavní specializací jsou skalkové trvalky, naše nabídka obsahuje i traviny, keře a dřeviny nebo bylinky. Pro zájemce nabízíme i osázené mísy. Během adventu také vyrabíme vlastní adventní věnce.

Rádi vám poradíme s výběrem rostlin pro vaši zahradu a s jejich pěstováním. V areálu zahradnictví jsou i vzorové skalky, na kterých je možno rostliny vidět na jejich přirozeném stanovišti. Pro zájemce je možné se seznámit i s pěstováním a sortimentem skalniček přímo na matečných záhonech.

Všechny nabízené rostliny jsou vypěstovány v našem zahradnictví, které se nachází v nadmořské výšce přes 500 metrů. Prostředí pro kultivaci je přirozené, téměř ve volné přírodě, bez skleníků nebo foliovníků a bez použití chemických ochranných prostředků. Tím je dána otužilost rostlin.

certificateV roce 2015 získalo naše zahradnictví certifikát Regionální produkt Prácheňsko, na který jsme velmi pyšní. Jedná se o člena asociace sdružující lokální produkty a řemesla, která oceňuje hodnoty, kterými se řídí i naše zahradnictví. Mezi ně určitě patří pěstování rostlin v jejich tradičním přirozeném prostředí, důraz na kvalitu nad kvantitou a osobní přístup k našim zákazníkům.

Těšíme se na Vás:

Tomáš Reichl, zakladatel zahradnictví
Obrázek: Tomáš Reichl
Tomáš Reichl mladší, syn zakladatele, vyučený zahradník
Obrázek: Tomáš Reichl mladší
Lenka Bujoková, vedoucí produkce
Obrázek: Lenka Bujoková
Monika Vrabcová, produkce
Obrázek: Monika Vrabcová
Moc rádi jsme přivítali novou posilu našeho týmu - Moniku.